Podzimní soustředění 2015 - Jiskra Otrokovice

4. 10. 2015

Ve dnech 3. a 4.10.2015 proběhlo další podzimní soustředění mladých hasičů - opět na stadionu Jiskry v Otrokovicích, které nám prostě zcela vyhovuje. Letos jsme soustředění mírně zkrátili, ale o to bylo trénování intenzívnější a nijak se nelelkovalo. Již v pátek v podvečer započaly přípravy. Miroslav Vrzala převezl veškeré potřebné vybavení a vedoucí Jana Forbelská, Maňásek Aleš a Zelík Tomáš, společně se staršími žáky již v pátek vše vyměřili a připravili, takže v sobotu mohlo vše započít hned po ránu. Soustředění bylo opět domečkové – ráno v 08:00 hodin jsme měli sraz u zbrojnice – všichni přišli včas, jen Milan Zelík měl zpoždění 14 minut J. Poté přesun na stadion, dopoledne trénování útoku CTIF, ve 13:00 oběd v restauraci U Zvona a poté trénink závodu požárnické všestrannosti. Návrat ke zbrojnici byl v 18:00 hodin. Děti tedy snídaly i večeřely doma.

Soustředění se zúčastnilo celkem 25 žáků a dorostenců, za vedoucí: Forbelská Jana, Hanáček Lubomír ml., Maňásek Aleš, Zelík Milan a Zelík Tomáš. Poplatek pro děti činil rozumných 200,- Kč za celkem dva obědy (polévka + hlavní jídlo), čtyři svačinky (dvě dopoledne a dvě odpoledne) a pitní režim. Dokonce nám přálo i počasí, asi nejkrásněji prosluněná byla dopolední část neděle, téměř bez větru. Jinak nám vítr dělal trošku potíže a vyzkoušet si nástřik do terčů byl díky němu poměrně složitý. Poprvé byl s námi na soustředění nový člen Martin Hefka z Pohořelic a dále Eliška Vítková z SDH Bohuslavice, která bude u našich starších žáků celou následující sezónu hostovat. Doufáme, že si všichni všechny znalosti oživili a vše ujasnili a příští týden na Okresním kole hry Plamen na Rackové podají co nejlepší výsledky.

Náhledy fotografií ze složky Soustředění Jiskra - podzim 2015