Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění - Kamínka

27. 7. 2012

     V termínu od neděle 22.7.2012 do pátku 27.7.2012, v rekreačním středisku Kamínka, okres Kroměříž, proběhlo soustředění mladých hasičů z našeho sboru. Zúčastnilo se jej 15 dětí a 5 dospělých. Spali jsme v chatkách, se zařízenou plnou penzí a vlastními svačinkami a pitným režimem. V areálu jsme měli s sebou hasičské vozidlo, dodávku zapůjčenou od firmy Metal PS a Maňásovic osobák. Veškeré překážky a nářadí nám přivezl náklaďákem Miroslav Vrzala ml.

     Každý den probíhal v tomto režimu: 07:00 budíček, 07:00 - 07:30 ranní hygiena, 07:30 - 08:15 ranní rozcvička + klání v celotýdenní olympiádě, 08:30 snídaně, 09:00 - 12:00 disciplíny požární útok + útok CTIF (10:00 svačinka), 12:30 oběd, 13:00 - 14:00 polední klid, 14:00 - 18:00 příprava na závod všestrannosti (16:00 svačinka), 18:30 večeře, 19:30 - 21:30 společné hry, 21:30 hygiena, 22:00 večerka. 

     Počasí bylo krásné, akorát ve středu dopoledne nám propršelo - proto jsme se rozhodli, že vyrazíme na výlet a navštívíme zříceninu hradu Cimburk - po dvou hodinách jízdy a marném hledání schůdné cesty lesem, jsme byli nuceni vrátit se zpět na Kamínku, abysme neprošvihli oběd :-).

     Ve čtvrtek byly přes celý den přeháňky, ale díky velmi teplému počasí to nikomu nevadilo a i zcela mokří jsme pokračovali v treninku a hrách. V ten samý den navečer proběhl cvičný závod všestrannosti v tamějších lesích, na trase 3,5 km, kde museli naší mladí hasiči, rozdělení do tří pětičlenných družstev, splnit celkem šest disciplín (střelba ze vzduchovky na 10 m, uzlování, topografie, požární ochrana, zdravověda a překonání zavěšeného lana). Všichni závodníci soutěž zdárně ukončili, což jsme oslavili večerním táborákem, na který nás dorazili navšítívit i další členové sboru. Večerku měl každý podle toho, kdy se mu chtělo :-).

     V pátek byl budíček až v 08:00, po snídani jsme vyklidili chatky, zahráli si fotbal a další společenské hry, proběhlo vyhlášení celotýdenní olympiády a po obědě jsme plni parádních zážitků vyrazili k domovu. 

     Zranění: 6 x popíchání včelou (kvetl jetel), 1 x klíště, 1 x odřená záda, škrábanců nespočetně - taktže OK, hasičská technika a nářadí bez problémů, peníze nám vystačily.

     Areál a jeho údržba - vynikající, personál - exkluzivní, na všem jsme se domluvili, vždy nám vyšli vstříc, strava - jedinečná, chování mladých hasičů - výborné, bez jakýchkoliv problémů. Všem účastníkům soustředění děkujeme za příjemně strávený týden a doufáme, že příští rok to zopakujeme.

 

Náhledy fotografií ze složky Soustředění - Kamínka