Oslavy 120.výročí založení SDH Oldřichovice

23. 8. 2014

V sobotu dne 23.8.2014 sousední Sbor dobrovolných hasičů Oldřichovice uspořádal oslavu 120 let od svého založení, kam byla samozřejmě pozvána i delegace našeho sboru, ve složení: Vít Blaha, Pavel Šeďa, Karla Maňásková, Lubomír Hanáček ml., Dušan Vrzala a Miroslav Vrzala starší (Cicfár).

Dále naši členové předvedli ukázku s koňkou z Kvítkovic, neboť ta naše byla stále umístěna v hasičském muzeum v Dřevohosticích. Na ukázce učinkovali, v dobových bílých uniformách a černých přilbách: Lubomír Hanáček ml., Dušan Vzala, Aleš Maňásek, Vít Blaha a Josef Umýsa. Program byl velmi hojný - k vidění byly i ukázky hašení rozpáleného oleje, vystříhávání z vozidla, nejnovější požární technika Zlínského kraje a slaňování z plošiny. Večer se na sále konala zábava s kapelou Aventis, které se zúčastnily i naše členky .